Sunteti aici: Home » Sport » CUPA SPORTUL CRUCIŞOR

Duminică, 21 iulie 2013, în localitatea Crucişor
a avut loc Cupa Sportul Crucişor 2013, competiţie
organizată de Asociaţia Sportivă Sportul Crucişor.

În cadrul acestei competiţii s-au desfăşurat jocuri de fotbal şi tenis de masă.
La acest turneu au participat echipele Real Bârsău, Someşul Tămaia, Iegherişte, Crucişor II, Viitorul Pomi, Poiana Codrului şi echipa organizatoare Sportul Crucişor.
Competiţia s-a desfăşurat în cadrul a doua grupe, câştigătoarea fiecărei grupa jucând finala turneului, iar ocupantele locului 2 din fiecare grupă au jucat finala mică contând pentru locurile 3-4.
În urma meciurilor disputate castigătoarea grupei I a fost Sportul Crucişor, iar grupa II a fost caştigată de Real Bârsau.Ocupantele locului 2 au fost Someşul Tămaia şi Viitorul Pomi. Finala mică a fost castigată de echipa localităţii Pomi, Viitorul Pomi, iar locul 4 fiind ocupat de Someşul Tămaia. Finala Cupei Sportul Crucişor 2013 a fost disputată între echipele Sportul Crucişor şi Real Bârsău, echipa gazdă pierzând acest meci şi terminând competiţia pe locul 2.