|vineri, martie 29, 2024
Sunteti aici: Home » Sport » OLIMPIA SATU MARE A FĂCUT EGAL CU UNIVERSITATEA CRAIOVA (FOTO)
  • Urmareste-ne!

OLIMPIA SATU MARE A FĂCUT EGAL CU UNIVERSITATEA CRAIOVA (FOTO)

Olimpia Satu Mare a reuşit să smulgă un punct
în urma partidei de azi jucat pe teren propriu
în compania băieţilor lui Mititelu
de la Universitatea Craiova. Meciul a început
la ora 11.00, iar în peluze s-au strâns peste 5.000
de iubitori ai jocului cu balonul rotund.

Simţind avantajul terenului propriu sătmărenii au ieşit încă din primul minut la atac reuşind să sucombe orice încercare a craiovenilor. Cu toatea astea golul întârzia să apară, cele două echipe intrând la vestiare fără a marca.
În repriza secundă s-a observat o oarecare oboseală a echipei noastre iar craiovenii au reuşit să se apropie tot mai mult de poarta lui Şuta. În cele din urmă după o greşeală lamentabilă a băieţilor de la Olimpia oltenii au nimerit poarta înscriind în minutul 60 primul gol al partidei.
În minutul 83, Bujor a fost oprit destul de dur în careul craiovenilor iar reacţia arbitrului de la centru a fost şi mai drastică pentru echipa lui Mititelu, acordând penalty. Golul a fost marcat de Bujor care a restabilit egalitatea partidei. Băieţii de la Olimpia au presat în continuare poarta lui Hotoboc dar fără rezultat, meciul încheindu-se cu scorul de 1-1.
În etapa următoare Olimpia Satu Mare va întâlni în deplasare Metalul Reşiţa.